Jméno

Jméno

Synopse hry:

Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu.

Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali.

Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii.

Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.


Obsazení

Pierre Garaud

 • Roman Zach

Elizabeth Garaud-Larchet

 • Jana Janěková ml.

Claude Gatigno

 • Petr Lněnička

Vincent Larchet

 • Jan Dolanský

Anna Caravati

 • Linda Rybová

Herci

Roman Zach

Roman_Zach Vystudoval DAMU katedru činoherního herectví. Po škole nastoupil do pražského Činoherního klubu, kde získal první angažmá. Následovalo Národní divadlo, Dejvické divadlo a také Činoherní studio v jeho rodném Ústí nad Labem, kde si zahrál např. roli Hamleta. Dále následovala éra v pražském Divadle Komedie. Hostoval v Divadle na Vinohradech.

V současné době je na volné noze. Hostuje v Národním divadle v představení Zahradní slavnost a v Divadle na Fidlovačce v Roku na vsi. Patří mezi známe televizní a filmové herce.

TV: Redakce, Hop nebo trop, Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života. V současné době hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Cesty domů.

Film: Vaterland - lovecký deník, Ženy v pokušení, Pouta, Štěstí, Cyril a Metoděj, Fair play.

Kromě herectví se věnuje hudbě. Skládá ji jak pro divadlo tak pro film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland - lovecký deník, k divadelním inscenacím Národního divadla, Divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem, ale i Staatstheater Darmstadt či Schauspiel Köln. Jako autor hudby se podílel i na projektu režiséra Dušana Pařízka na prestižním mezinárodním divadelním festivalu Salzburger Festspiele.

Jana Janěková mladší

Jana Janěková ml. Jana Janěková absolvovala v roce 2000 JAMU. Již během studií hostovala v Městském divadle Brno, v Divadle 7 a půl a v činohře Národního divadla v Praze, kde je od roku 2000 ve stálém angažmá. V letech 2000 - 2006 hostovala také v Národním divadle v Brně, v divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace.

Momentálně ji můžete vidět v Národním divadle v inscenacích Cyrano z Bergeracu, Z prachu hvězd, Tartuffe a Enron. V Divadle Palace ve Třech verzích života a v Divadle Kalich v představení Moje hra.

Věnuje se filmové a televizní tvorbě. Filmy: Smrt pedofila, Pravidla lži, Největší z Čechů, El Paso, Rodina je základ státu. Seriály: Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Policajti z centra, Cesty domů.

Petr Lněnička

Petr Lněnička V roce 2001 absolvoval na DAMU katedru činoherního herectví. Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde si odehrál velmi široké spektrum hereckých rolí a kde působí ve většině představení dodnes.

Současně hostoval v Divadle v Dlouhé, v divadle Rokoko, v Dejvickém divadle, v Rubínu a také v Národním divadle. Rovněž se věnuje dabingu, rozhlasové činnosti filmu a tv.
Např. Film: Tobruk, El paso, Indián a sestřička, Automatic for the people.

TV: Takový slušný člověk, Bez tváře, Oddělení vražd , Život je ples. V současné době je jedním z hlavních představitelů seriálu Cesty domů.

Dabing: Hobit, Zataženo občas trakaře, Star wars, Nedotknutelní.

Jan Dolanský

Jan Dolanský Herectví vystudoval na Pražské konzervatoři, kde absolvoval v roce 1997. V době studií hostoval mimo jiné v Divadle Labyrint a v Divadle Komedie, kam byl po absolutoriu angažován a působil do roku 2002. Hostoval v Divadle na Vinohradech.
V roce 2003 se stal členem Činohry Národního divadla, kde ztvárnil nesčetně výrazných rolí.

V současné době je na volné noze. V Národním divadle dohrává představení Naši furianti a Racek. Rovněž ho můžeme vidět v Divadle na Jezerce, kde exceluje po boku své ženy Lenky Vlasákové ve hře Na dotek.

Ve filmu a v televizi patří k jedné z nejvýraznějších hereckých osobnosti své generace.

TV: Aneta, Bazén, Letiště, Cesty domů, Ach ty vraždy.

Film: Udělení milosti se zamítá, Perníková věž, Choking hazard, Sametoví vrazi, Všechno nejlepší. Rovněž se velmi intenzivně věnuje dabingu.

Linda Rybová

Linda Rybová Linda Rybová je česká filmová, televizní a divadelní herečka. Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Účinkovala v Divadle Komedie a v Divadle Pod Palmovkou.

V současné době ji můžete vidět v několika představeních Divadla Palace, např. Tři verze života nebo Africká královna.

Zahrála si ve filmech Šakalí léta, Kytice, El Paso, Proces a dalších. Za roli ve filmu Tmavomodrý svět byla nominována na ocenění Český lev za vedlejší roli.

Známá je také z televizních pohádek a seriálů, např. Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Cesty domů, Kriminálka Staré Město.

V současné době moderuje společně s Kateřinou Winterovou pořad Herbář z produkce České televize.

Autor

Matthieu Delaporte

Alexandre de la Patellière

Překladatel

Jaromír Janeček

Režisér

Thomas Zielinski

režisér, vystudoval AMU v Praze, obor: divadelní režie

 • 2000-2002 asistent režie v Divadle Münchner Kammerspiele v Mnichově
 • 2002-2004 divadelní režie na volné noze
 • 2004-2006 Divadle Rokoko
 • 2006- nyní - divadelní režie na volné noze a docent na Akademie für Darstellende Kunst Baden-Württemberg, Německo, Divadlo Palace

Výběr her:

 • M. Ravenhill, Faust!or faust is dead., divadlo M.U.T., Praha
 • B. Srbljanovic, Rodiné příběhy, divadlo DISK, Praha
 • W. Schwab, Faust!Mein Brustkorb!Mein Helm, Národní divadlo, projekt Bouda, Praha
 • O. Lavie, Bridges and harmonies, Münchner Kammerspiele, Mnichov
 • R.W. Fassbinder, Tropfen auf heisse Steine, Het Toneelhuis, Antverpy
 • L. Noren, Okruh Osob, Národní Divadlo, Praha
 • Aischylos, Oresteia, divadlo Rokoko, Praha
 • M. Bambušek, Zona, la fabrika-Perzekuze.cz, Praha
 • T. Freyer, Separatisté, Činoherní studio, Ústí nad Labem
 • M. Viewegh, Růže pro Markétu, Reduta, Brno
 • O. Bukowski, Hosté, Divadlo Komedie, Praha
 • K. Kraus, Poslední dnové lidstva, Divadlo Komedie Praha
 • V. Páral, Soukromá vichřice, Činoherní Studio, Ústí nad Labem

Termíny

Bohužel, pro tuto hru momentálně nemáme žádný termín představení.

© Všechna práva vyhrazena - Divadlo-verze.cz 2018