Sudí

Sudí

Osamělost fotbalového rozhodčího.

Komediální monolog nejen o fotbale.

Synopse hry:

Monodrama Sudí vypráví zejména o fotbale, ale nejen o něm. S humorem a nadsázkou popisuje mezinárodní fotbalový rozhodčí v podání Ladislava Hampla svůj život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě. Na rozdíl od mnoha autobiografií, které fotbal ukazují z pohledu hráčů či trenérů, monodrama Sudí představuje pohled z hlediska mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti – fotbalových rozhodčích. Sudí nás provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí. V rámci svého vyprávění se dostane i na fotbalové „hlášky“ nebo zajímavá videa rozličných fotbalových situací.

V Praze hrajeme:

24.4.2019 19:30

Koupit vstupenky


Obsazení

Sudí

  • Ladislav Hampl

Herci

Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Autor

Thomas Brussig

Narodil se v roce 1964 v Berlíně. Do roku 1990 vystřídal řadu zaměstnání, pracoval např. jako ochranka v muzeu, uklízeč nebo hotelový vrátný. Poté studoval sociologii a následně dramaturgii na Vysoké škole filmu Konrada Wolfa. Proslavil se románem Hrdinové jako my, který byl přeložen do mnoha jazyků, dočkal se několika jevištních zpracování a roku 1999 byl i zfilmován. Mezi jeho další úspěšné knihy patří novela Na kratším konci ulice (1999), romány Oslnění (2004), nebo jeho prozatím poslední román To se nevidí ani v ruským filmu (2015).

Fotbalovou tematikou se zabýval již ve svém díle Život až po chlapy (2001).

Překladatel

Tomáš Kafka

Vystudoval v Praze Filozofickou fakultu Karlovy Univerzity, obor ruština-dějepis, pracoval krátce v Ústavu pro českou a světovou literaturu ČSAV a od prosince 1990 se stal pracovníkem Ministerstva zahraničních věcí ČSFR/ČR.

Ve svém literárním životě se podílel na realizaci samizdatových časopisů Dolmen a Kvašňák, vydal několik básnických sbírek, a to Kvaše, Ze světa, Verše v roce, Padesát odstínů od rýmů Kafky, několik divadelních jednoaktovek (Tragedy, Hry s Karlem, Míčové hry) a průřezovou knihu různými žánry (Můj vlas po řece Misůry). Kromě toho publikoval řadu překladových knih, a to zejména z německého jazyka (od poezie H.M. Enzensbergera, přes prózy B. Schlinka, komiksy H. Hoffmanna či W. Busche až po divadelní hry W. Shwaba, K. Marthalera či T. Brussiga). Svou první fotbalovou jednoaktovku Fotbal je life zveřejnil s úspěchem v časopise Svět a divadlo.

Režisér

Thomas Zielinski

Narodil se v roce 1972 v Berouně. V roce 1999 absolvoval DAMU v Praze. Dva roky působil jako asistent režie v Münchner Kammerspiele, kde spolupracoval s Lukem Percevalem, Karin Beier, Peterem Kastenmülerem a dalšími tvůrci. V letech 2003 – 2006 byl uměleckým ředitelem a kmenovým režisérem divadla Rokoko v Praze. Od roku 2007 pracuje jako režisér pro různé divadelní domy: Národní divadlo v Praze, Münchner Kammerspiele, Het Toneelhusi v Antverpách, Divadlo Komedie v Praze, Národní divadlo v Brně, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Činoherní studio v Ústí nad Labem a další. Od roku 2008 je docentem a vedoucím ročníku studia režie na Umělecké akademii v Ludwigsburgu.

Od roku 2014 je kmenovým režisérem a spoluzakladetelem Divadla Verze, které se prezentuje inscenacemi Úča musí pryč!, Jméno, 3 verze života a Mesiáš. Žije a pracuje v Praze a Ludwigsburgu.

Všechny termíny

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

© Všechna práva vyhrazena - Divadlo-verze.cz 2019