Úča musí pryč!
3 verze života

Igor Chmela

Igor Chmela Igor Chmela v roce 1996 úspěšně absolvoval DAMU. Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá. Po třech letech odešel do Dejvického divadla, kde účinkoval další dva roky. V roce 2002 dostal nabídku angažmá v Divadle Na zábradlí, kde působí dodnes. Zároveň také v současnosti hostuje v Dejvickém divadle.

Objevil se také v několika televizních seriálech (Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života, Cesty domů).

V současné době exceluje spolu s Ondřejem Sokolem, Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem v improvizační show Partička.

Zahrál si ve filmech Čtyři slunce, Rodina je základ státu, Vendeta, Největší z Čechů a dalších.

Jana Janěková mladší

Jana Janěková ml. Jana Janěková absolvovala v roce 2000 JAMU. Již během studií hostovala v Městském divadle Brno, v Divadle 7 a půl a v činohře Národního divadla v Praze, kde je od roku 2000 ve stálém angažmá. V letech 2000 - 2006 hostovala také v Národním divadle v Brně, v divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace.

Momentálně ji můžete vidět v Národním divadle v inscenacích Cyrano z Bergeracu, Z prachu hvězd, Tartuffe a Enron. V Divadle Palace ve Třech verzích života a v Divadle Kalich v představení Moje hra.

Věnuje se filmové a televizní tvorbě. Filmy: Smrt pedofila, Pravidla lži, Největší z Čechů, El Paso, Rodina je základ státu. Seriály: Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Policajti z centra, Cesty domů.

David Prachař

David Prachař David Prachař v roce 1982 vystudoval herectví na pražské DAMU a získal angažmá v divadle S. K. Neumanna. Postupně hrál v Divadle E. F. Buriana, Činoherním klubu, Divadle Komedie a roku 2002 se stal členem činohry Národního divadla.

Je laureátem řady prestižních ocenění. Získal Ceny Alfréda Radoka, a to v roce 1994 za roli Hamleta a roku 2001 za roli Fausta. V roce 2000 získal Cenu Františka Filipovského za dabing filmu Život je krásný a v roce 2007 získal Cenu Thálie za mimořádný mužský herecký výkon roku 2006, a to za roli v monodramatu Novecento, které uvádí pražské Divadlo Viola.

V nyní ho můžeme vídat v Národním divadle, v Divadle Viola, v Divadle v Dlouhé. V televizi si zahrál v několika úspěšných seriálech, např. Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Expozitura.

Linda Rybová

Linda Rybová Linda Rybová je česká filmová, televizní a divadelní herečka. Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Účinkovala v Divadle Komedie a v Divadle Pod Palmovkou.

V současné době ji můžete vidět v několika představeních Divadla Palace, např. Tři verze života nebo Africká královna.

Zahrála si ve filmech Šakalí léta, Kytice, El Paso, Proces a dalších. Za roli ve filmu Tmavomodrý svět byla nominována na ocenění Český lev za vedlejší roli.

Známá je také z televizních pohádek a seriálů, např. Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Cesty domů, Kriminálka Staré Město.

V současné době moderuje společně s Kateřinou Winterovou pořad Herbář z produkce České televize.

Kateřina Winterová

Kateřina Winterová Kateřina Winterová je česká herečka. Je stálou členkou činohry Národního divadla v Praze a zpěvačkou skupiny Ecstasy of Saint Theresa.

V letech 1990–1996 absolvovala hudebně-dramatické oddělení pražské konzervatoře, již během studií hrála v Divadle pod Palmovkou. V letech 1996–1998 hostovala v Klicperově divadle v Hradci Králové a od roku 1998 působí ve stálém angažmá v Národním divadle.

V roce 2011 byla nominována za roli Nory na Cenu Thálie a Cenu Alfreda Radoka.

Zahrála si ve filmech a seriálech, např. Šeptej, Terapie, Signál, Cabriolet nebo Pojišťovna štěstí.

V současné době moderuje společně s Lindou Rybovou pořad Herbář z produkce České televize.

Petra Špalková

Petra Špalková Petra Špalková je česká herečka. Je bývalou členkou brněnského Divadla Husa na provázku, spolku Kašpar, Činoherního klubu, Divadla Na zábradlí. Od roku 2005 je členkou souboru Národního divadla.

Jako talent roku je držitelkou Ceny Thálie i Ceny Alfréda Radoka za rok 1997. V roce 2000 byla na Cenu Alfréda Radoka nominována za ženský herecký výkon.

Za roli M. Šírové ve filmu Smradi byla Petra Špalková nominována také na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Letos získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Jako nikdy.

Roman Zach

Roman_Zach Vystudoval DAMU katedru činoherního herectví. Po škole nastoupil do pražského Činoherního klubu, kde získal první angažmá. Následovalo Národní divadlo, Dejvické divadlo a také Činoherní studio v jeho rodném Ústí nad Labem, kde si zahrál např. roli Hamleta. Dále následovala éra v pražském Divadle Komedie. Hostoval v Divadle na Vinohradech.

V současné době je na volné noze. Hostuje v Národním divadle v představení Zahradní slavnost a v Divadle na Fidlovačce v Roku na vsi. Patří mezi známe televizní a filmové herce.

TV: Redakce, Hop nebo trop, Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života. V současné době hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Cesty domů.

Film: Vaterland - lovecký deník, Ženy v pokušení, Pouta, Štěstí, Cyril a Metoděj, Fair play.

Kromě herectví se věnuje hudbě. Skládá ji jak pro divadlo tak pro film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland - lovecký deník, k divadelním inscenacím Národního divadla, Divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem, ale i Staatstheater Darmstadt či Schauspiel Köln. Jako autor hudby se podílel i na projektu režiséra Dušana Pařízka na prestižním mezinárodním divadelním festivalu Salzburger Festspiele.

Petr Lněnička

Petr Lněnička V roce 2001 absolvoval na DAMU katedru činoherního herectví. Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde si odehrál velmi široké spektrum hereckých rolí a kde působí ve většině představení dodnes.

Současně hostoval v Divadle v Dlouhé, v divadle Rokoko, v Dejvickém divadle, v Rubínu a také v Národním divadle. Rovněž se věnuje dabingu, rozhlasové činnosti filmu a tv.
Např. Film: Tobruk, El paso, Indián a sestřička, Automatic for the people.

TV: Takový slušný člověk, Bez tváře, Oddělení vražd , Život je ples. V současné době je jedním z hlavních představitelů seriálu Cesty domů.

Dabing: Hobit, Zataženo občas trakaře, Star wars, Nedotknutelní.

Jan Dolanský

Jan Dolanský Herectví vystudoval na Pražské konzervatoři, kde absolvoval v roce 1997. V době studií hostoval mimo jiné v Divadle Labyrint a v Divadle Komedie, kam byl po absolutoriu angažován a působil do roku 2002. Hostoval v Divadle na Vinohradech.
V roce 2003 se stal členem Činohry Národního divadla, kde ztvárnil nesčetně výrazných rolí.

V současné době je na volné noze. V Národním divadle dohrává představení Naši furianti a Racek. Rovněž ho můžeme vidět v Divadle na Jezerce, kde exceluje po boku své ženy Lenky Vlasákové ve hře Na dotek.

Ve filmu a v televizi patří k jedné z nejvýraznějších hereckých osobnosti své generace.

TV: Aneta, Bazén, Letiště, Cesty domů, Ach ty vraždy.

Film: Udělení milosti se zamítá, Perníková věž, Choking hazard, Sametoví vrazi, Všechno nejlepší. Rovněž se velmi intenzivně věnuje dabingu.

Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Narodil se 14. 7. 1981 v Liberci. Po absolvování DAMU, v roce 2004, nastoupil do ročního angažmá v Divadle na Vinohradech.

Výrazným způsobem ztvárnil postavu zloděje Osipa v Čechovově prvotině Platonov je darebák!. Následovala mimo jiné titulní role v inscenaci Troilus a Kressida, Jeník v Cestě do Bugulmy, Bill ve hře Komplic, hlavní role v inscenaci A tančit!, či postava Thea v inscenaci Louis a Louisa a dvojrole Aigista a Heleny Trojské v autorské úpravě antických témat Orestek. Postava Boxera v Boarding Home byla jeho již 35. rolí v Divadle Na zábradlí, v rámci Letních shakespearovských slavností ztvárnil roli Romea.

Kromě divadelních prken lze Ladislava Hampla vidět v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Okresní přebor (též stejnojmenný film), Expozitura, Vraždy v kruhu či Zdivočelá země. Představil se také v celovečerních filmech Bolero, Silný kafe a Duše jako kaviár.

© Všechna práva vyhrazena - Divadlo-verze.cz 2018