Tvůrčí tým

Igor Chmela 2. 1. 1971, Ostrava

Igor Chmela V roce 1996 úspěšně absolvoval DAMU. Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá. Po třech letech odešel do Dejvického divadla, kde účinkoval další dva roky. V roce 2002 dostal nabídku angažmá v Divadle Na zábradlí, kde působil do roku 2015.

Hrál v mnoha televizních seriálech např. Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života, Cesty domů,Případy prvního oddělení, Svět pod hlavou, Modrý kód ,Nádraží atd. Rovněž se věnuje filmové práci. Pravidla lži, Muži v Říji, Čtyři slunce, El Paso, Rodina je základ státu, Největší z Čechů, Vendeta, Ostravak Ostravský atd.

V současné době exceluje v improvizační show Partička.

Je spoluzakladatelem divadla Verze.

Hostuje v divadle Kalich v představení Karlštejn.

Věnuje se fotografii,speciálně Camera obscura a hudbě.

V roce 2017 založil s Tomášem Didunykem a bratry Černochovy blues rockovou kapelu Dafné.

Jana Janěková ml. 30. 3. 1978, Zlín

Jana Janěková Absolvovala v roce 2000 JAMU. Již během studií hostovala v Městském divadle Brno, v Divadle 7 a půl a v činohře Národního divadla v Praze, kde byla od roku 2000 do 2018 ve stálém angažmá. V letech 2000 - 2006 hostovala také v Národním divadle v Brně, v divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace.

Věnuje se filmové a televizní tvorbě. Filmy: Smrt pedofila, Pravidla lži, Největší z Čechů, El Paso, Rodina je základ státu. Seriály: Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Policajti z centra, Cesty domů, Policie Modrava, Vzteklina.

V současné době ji můžete vidět v inscenacích Divadla Verze a pohostinsky v Divadle Kalich v představení Moje hra v hlavní roli s Jiřím Bartoškou.

Rovněž se věnuje produkci divadla Verze jehož je spoluzakladatelkou.

Učila s Davidem Czesaným na státní konzervatoři v Praze, věnovala se divadelním workshopům.

Od roku 2015 působí na konzervatoři Jaroslava Ježka na muzikálovém oboru jako pedagog herectví.

David Prachař 15. 1. 1959, Praha

David Prachař V roce 1982 vystudoval herectví na pražské DAMU a získal angažmá v divadle S. K. Neumanna. Postupně hrál v Divadle E. F. Buriana, Činoherním klubu, Divadle Komedie a roku 2002 se stal členem činohry Národního divadla.

Je laureátem řady prestižních ocenění. Získal Ceny Alfréda Radoka, a to v roce 1994 za roli Hamleta a roku 2001 za roli Fausta. V roce 2000 získal Cenu Františka Filipovského za dabing filmu Život je krásný a v roce 2007 získal Cenu Thálie za mimořádný mužský herecký výkon roku 2006, a to za roli v monodramatu Novecento, které uvádí pražské Divadlo Viola.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Ordinace v růžové zahradě, Expozitura,Vyprávěj, Ohnivé kuře, Počátky,Specialisté. Filmy: Stříbrná vůně mrazu, El paso, Ať žijí rytíři, Jménem krále atd.

Celoživotně spolupracuje s režisérem Janem Nebeským s nímž vytvořil divadelni skupinu Jedl. Můžete ho vidět v inscenacích Peklo, Médea, Dvojí domov. V současné době především v inscenacích Národního divadla a Divadla Verze, jehož je spoluzakladatel.

Hostuje v divadle Palace a ve studiu Hrdinů.

V La fabrice exceluje v představení,( které sám režíroval) spolu se svým synem Jakubem Prachařem a Pavlem Fajtem - Život s Krajtou.

Věnuje se výtvarnému umění, fotografii a muzice.

Linda Rybová 15. 10. 1976, Praha

Linda Rybová Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Účinkovala v Divadle Komedie a v Divadle Pod Palmovkou.

Zahrála si ve filmech Šakalí léta, Kytice, El Paso, Proces a dalších. Za roli ve filmu Tmavomodrý svět byla nominována na ocenění Český lev za vedlejší roli. Účinkovala také v televizních pohádkách a seriálech např. Anička s lískovými oříšky, Žabí princ , Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Cesty domů, Kriminálka Staré Město, Ohnivé kuře, Ulice.

Podílela se na tvorbě televizního pořadu Herbář, který společně s Kateřinou Winterovou moderovala.

V současné době ji můžete vidět v inscenacích Divadla Verze jehož je spoluzakladatelkou.

Hostuje v divadle Palace v představení Africká královna a Miláček Anna.

Thomas Zielinski 25. 4. 1972, Beroun

Thomas Zielinski Česko-německý divadelní režisér, se narodil v roce 1972 v Berouně. V roce 1999 absolvoval DAMU v Praze.

Dva roky působil jako asistent režie v Münchner Kammerspiele, kde spolupracoval s Lukem Percevalem, Karin Beier, Petere Kastenmülerem a dalšími tvůrci. V letech 2003 – 2006 byl uměleckým ředitelem a kmenovým režisérem divadla Rokoko v Praze.

Od roku 2007 pracuje jako režisér bez stálého angažmá pro různé divadelní domy: Národní divadlo v Praze, Münchner Kammerspiele, Het Toneelhusi v Antverpách, Divadlo Komedie v Praze, Národní divadlo v Brně, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Činoherní studio v Ústí nad Labem a další.

Od roku 2008 je docentem a vedoucím ročníku studia režie na Umělecké akademii v Ludwigsburgu.

Od roku 2014 je kmenovým režisérem a spoluzakladatelem Divadla Verze. (inscenace Úča musí pryč, Jméno, Tři verze života, Mesiáš).

Žije a pracuje v Praze a Ludwigsburgu.Herci

Petra Špalková 21. 2. 1976, Brno

Petra Špalková Již v dětských letech začínala v brněnském divadle Husa na provázku, během studia Divadelní vědy účinkovala ve spolku Kašpar se kterým spolupracuje dodnes. Byla v angažmá v Činoherního klubu v Divadle Na zábradlí. Od roku 2005 do roku 2014 byla členkou souboru Národního divadla.

Jako talent roku je držitelkou Ceny Thálie i Ceny Alfréda Radoka za rok 1997.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Letiště, Zázraky života, Ulice, Dáma a Král. Filmy: Šeptej, Babí léto, Smradi, Nespavost, Jako nikdy, Václa, Na krátko, Pepa, Bába z ledu.

Za roli M. Šírové ve filmu Smradi byla Petra Špalková nominována také na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V roce 2016 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Jako nikdy a v roce 2018 Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Bába z ledu.

Učila na státní pražské konzervatoři s Ivanem Řezáčem herectví. Od roku 2014-2018 vedla s Ladislavem Mrkvičkou ročník činoherního herectví na Damu.

V současné době ji můžete vidět v titulní roli představení Úča musí pryč v divadle Verze, dále v činoherním studiu v Ústí nad Labem, v divadle v Rytířské v přestavení Chvilková Slabost s Davidem Matáskem, v divadle Palace v představení Miláček Anna, v divadle 6-16 v představení Correspondence a v divadle v Dlouhé v představení Elektra.

Roman Zach 13. 6. 1973, Ústí nad Labem

Roman Zach Vystudoval DAMU katedru činoherního herectví. Po škole nastoupil do pražského Činoherního klubu, kde získal první angažmá. Následovalo Národní divadlo, Dejvické divadlo a také Činoherní studio v jeho rodném Ústí nad Labem, kde si zahrál např. roli Hamleta. Dále následovala éra v pražském Divadle Komedie. Hostoval v Divadle na Vinohradech.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Redakce, Hop nebo trop, Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života, Modrý kód, Svět pod hlavou, V.I.P. vraždy, Cesty domů, Ohnivé kuře. Film: Vaterland - lovecký deník, Ženy v pokušení, Pouta, Štěstí, Cyril a Metoděj, Fair play, Anthropid, Já Olga Hepnarová.

Kromě herectví se věnuje hudbě. Skládá ji jak pro divadlo tak pro film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland - lovecký deník, k divadelním inscenacím Národního divadla, Divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem, ale i Staatstheater Darmstadt či Schauspiel Köln. Jako autor hudby se podílel i na projektu režiséra Dušana Pařízka na prestižním mezinárodním divadelním festivalu Salzburger Festspiele.

V současné učinkuje v představení Jméno v roli Pierra v divadle Verze. Můžete ho vidět v inscenaci Věra a Moje tango ve Studiu dva a v Obchodu na Korze v divadle X10.

Má svůj televizní pořad Bydlet jako…

Petr Lněnička 20. 7. 1979, Litomyšl

Petr Lněnička V roce 2001 absolvoval na DAMU katedru činoherního herectví. Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde si odehrál velmi široké spektrum hereckých rolí a kde působí ve většině představení dodnes.

Současně hostoval v Divadle v Dlouhé, v divadle Rokoko, v Dejvickém divadle, v divadle Letí v Městském divadle Kladno, v Rubínu a také v Národním divadle.

Rovněž se věnuje dabingu, rozhlasové činnosti. Dabing: Hobit, Zataženo občas trakaře, Star Wars, Nedotknutelní, Zootropolis atd. V roce 2015 dostal cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu za roli da Vinciho ve filmu Démoni Leonarda da Vinciho.

Účinkoval v seriálech např. Život je ples, Já Matonni, Cesty domů, V.I.P. vraždy, Policie Modrava a ve filmech Tobruk, El paso, Indián a sestřička, Automatic for the people.

V současné době ho můžete vidět v roli Clauda v představení Jméno v divadle Verze a v inscenacích divadelního spolku Kašpar např.: Mikulášovy patálie, Osiřelý západ, Helverova noc, Jonáš a tingl-tangl, Opilí, Růže pro Algernon, Plešatá zpěvačka.

Jan Dolanský 14. 2. 1978, Hradec Králové

Jan Dolanský Herectví vystudoval na Pražské konzervatoři, kde absolvoval v roce 1997. V době studií hostoval mimo jiné v Divadle Labyrint a v Divadle Komedie, kam byl po absolutoriu angažován a působil do roku 2002. Hostoval v Divadle na Vinohradech. V roce 2003 - 2014 byl členem Činohry Národního divadla, kde ztvárnil nesčetně výrazných rolí.

Hostoval v divadle na Jezerce v představení na Dotek.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Aneta, Bazén, Letiště, Cesty domů, Expozitura , Rapl, Ach ty vraždy, Ohnivý kuře. Film: Udělení milosti se zamítá, Perníková věž, Choking hazard, Sametoví vrazi, Všechno nejlepší, Líbáš jako bůh, Nejkrásnější hádanka, Babovřesky 2, Děti noci, Bathory, Jménem krále.

Rovněž se velmi intenzivně věnuje dabingu.

V současné době ho můžete vidět v představeních divadla Verze Jméno v roli Vincenta a Poručík z Inishmoru role Dave.

Hostuje v divadle Palace v představení Perfect days. A v divadle Metro v autorské inscenaci Kamila Střihavky Tolik hlav.

Ladislav Hampl 14. 7. 1981, Liberec

Ladislav Hampl Po absolvování DAMU, v roce 2004, nastoupil do ročního angažmá v Divadle na Vinohradech. Následovalo angažmá v Divadle Na zábradlí kde působí dodnes jako host. V rámci Letních shakespearovských slavností ztvárnil roli Romea.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Okresní přebor (též stejnojmenný film), Expozitura, Ohnivý kuře, Bohéma, Já Matonni,Vraždy v kruhu či Zdivočelá země, Svět pod hlavou. Představil se také v celovečerních filmech: Bolero, Silný kafe a Duše jako kaviár, Pohádky pro Emu, Milada.

V současné době ho můžete vidět v představeních Divadla Verze v Monodramatu Sudí a v roli Padriaca v Poručíkovi z Inishmru.

Hostuje v divadle Kalich v představení Pro tebe cokoli, v divadle Kašpar Terminus, v divadle Ungelt Život podle Jonsonových a Jak zabít komika. Divadlo 6-16 Bull. V činoherním studiu v Ústí nad Labem v Jindřichovi VI. A v inscenacích divadla na Zabradí Krásné psací stroje , Anamnéza a Cizinec.

Je vášnivým fanouškem fotbalu především Slovanu Liberec.

Je hráčem fotbalového teamu Real Top Praha, který hrává především charitativní zápasy.

Kristýna Frejová 26. 10. 1971, Praha

Kristýna Frejová Narodila se v Praze známým hercům Ladislavu Frejovi a Věře Galatíkové. Vystudovala DAMU, kde jejími oblíbenými pedagogy byli např. Jiří Adamíra či Viktor Preiss.

Prošla několika pražskými divadelními scénami např. Divadlo Bez zábradlí,Labyrint, Rokoko, nejvýraznějším angažmá bylo Švandovo divadlo, kde dodnes pohostinsky dohrává inscenace Kdo je tady ředitel, Kurz negativního myšlení a Cry baby Cry u kterého se podílela jako spoluautorka.

Byla nominovaná na cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku, za Sonety a Tabákovou cestu.

Věnuje se pořádání hereckých workshopů a vede ročník činoherního herectví na Voš v Praze.

Věnuje se rovněž televizní a filmové tvorbě. Seriály: Rapl, O ztracené lásce, Specialisté, Krejzovi , Modrý kód. Filmy: Příběh kmotra, Kanárek , Věrní abonenti.

V současné době ztvárňuje roli Kateřiny v představení Divadla Verze Úča musí pryč. Můžete ji také vidět v divadle Kalich v představení Podivný případ se psem, v Divadle Ungelt v představení Jak Zabít komika, a v Meet factory v představení Temná energie. V divadle Titanic v inscenaci Znovu a líp.

Spolupracuje s divadelním studiem Bouře.

Alexander Vasilijevič Minajev 10. 4. 1967, Novosibirská oblast

Alexander Vasilijevič Minajev

Vystudoval divadelním akademii v Gitisu v ročníku Alexeje Vladimíroviče Borodina 13 let byl v angažmá v divadle pro mládež , během té doby hostoval na různých moskevských divadelních scénách.

V roce 2000 se přestěhoval za svojí manželkou herečkou Martou Bačíkovou kde úzce spolupracoval s divadlem 7 a půl a HaDivadlem, jako herec a i jako režisér. Např. v divadle 7 a půl s Pavlem Šimákem Play the Chaplin a Divadelní Román,i v Hadi Jak rus odjíždí do Moskvy (Luboš Balák) Věnoval se pedagogické činnosti na JAMU pod vedením Jany Janěkové st. v ročníku muzikálového herectví.

V roce 2002 se přestěhoval do Prahy. Hostoval v Národním divadle ve hře Rodinné sídlo v režii Ivo Krobota a Malá hudba moci v režii Michala Dočekala.

V období 2006-2014 úzce spolupracoval s divadelním spolkem Kašpar jako režisér např.Běsi, Vertigo, židle , Režijní práci se věnuje dodnes Ústí nad Labem Revizor ,Zlín Idiot a připravuje Mistra Markétku v Ostravě pro divadlo Petra Bezruče.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Diváci ho mohu znát ze seriálu Ulice.

V divadle Verze hraje dvojroli v Poručíkovi z Inishmoru.

Matouš Ruml 4. 10. 1985, Praha

Matouš Ruml Začínal v Dětském divadelním studiu Švandova divadla. Absolvoval Pražskou státní konzervatoř. Během studia hostoval v několika divadlech (např. Divadlo ABC, Stavovské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové).

Věnuje se televizní a filmové tvorbě např. pohádka Tajemství lesní země. Seriály: Letiště, Comeback, Život je ples, Mazalové, Ulice. Filmy: Škola princů, CELEBRITY S.R.O., Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Bezva ženská na krku, Miluji tě modře. A moderoval pořad pro děti Hřiště 7.

S Janem Cinou účinkuje na festiválku pantomimy, pohybu a improvizace Jsem spokojenej v kině Aero. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

Byl v angažmá v Mladé Boleslavy, kde stále dohrává představení.

V současné době je členem divadelního spolku Kašpar kde účinkuje ve většině inscenací např. Osiřelý západ, Mrzák Inishmorský, Mikulášovy patálie , Snímek, O políbeném drakovi , Opilí a další.

Hostuje v divadle Verze v inscenaci Šťastný vyvolený.

David Matásek 14. 2. 1963, Praha

David Matásek Po absolvování Pražské konzervatoře v roce 1984 působil jako herec ve svobodném povolání. Hrál v různých souborech např. ve studiu Bouře Cassia v Othellovi a Ferdinanda v Bouři, v Náhradním divadle.

V roce 1995 z Národního divadla odešel a působil sedm let v Divadle Komedie.

Od roku 2002 je opět členem Činohry Národního divadla.

Věnuje se rovněž televizní a filmové tvorbě. Seriály:Dobrodružství kriminalistiky, Zdivočelá země, Četnické humoresky, České století, Polda a Já, Mattoni. Filmy: Člověk proti zkáze, Samotáři, Počkej, až zhasnu, Probudím se včera, Tři bratři, Krásno, Hodinový manžel, Jak básnící čekají na zázrak.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako kapitána Melzera v představení V rytmu swingu buší srdce mé v Národním divadle, Gordona Browna - Audience u královny ve Stavovském divadle, jako Vojtěcha Zvykoše - Mlynářova opička ve Stavovském divadle, v autorské inscenaci Jiřího Adámka Nová Atlantida na Nové scéně a nejnověji v roli Thésea - Vítejte v Thébách ve Stavovském divadle.

Hostuje v divadle v Rytířské v inscenaci Chvilková slabost.

V divadle Verze ztvárňuje hlavní roli Grega v inscenaci Šťastný vyvolený.

Mariana Prachařová 17. 4. 1994, Praha

Mariana Prachařová Vystudovala gymnázium Jana Palacha, poté bakaláře na Karlově univerzitě obor Humanitní studia. Nyní studuje na VŠO Management cestovního ruchu.

Věnuje se herectví a zpěvu.

V divadle Verze zpívá v inscenaci Mesiáš.

Berenika Suchánková 21. 1. 1997, Praha

Berenika Suchánková Narodila se do rodiny herce a tanečnice a tak od malička zpívala, chodila na hodiny herectví a tančila.

V patnácti letech nastoupila na Konzervatoř Jaroslava Ježka na obor muzikál. Postupně se dostávala do více muzikálových projektů. Například Evita, Vánoční koleda, Ať žijí duchové a Muž se železnou maskou.

Po šesti letech studia začala natáčet seriály a pomalu se pouštět do vlastní pěvecké tvorby.

V divadle Verze zpívá v inscenaci Mesiáš.

Jakub Prachař 30. 8. 1983, Praha

Jakub Prachař Po maturitě na gymnáziu začal studovat katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU, kterou však z důvodu pracovní vytíženosti po druhém ročníku a dvou absolventských představení přerušil.

Mnohem víc než divadlo samotné ho oslovila muzika a postupem času se jeho jméno začalo spojovat převážně s hudební branží. Po příchodu do kapely Nightwork, v níž působí jako kytarista a doprovodný zpěvák, se mimo jiné začal věnovat i textařské a skladatelské činnosti.

Již jako třináctiletý kluk začal účinkovat v Divadle Komedie v inscenaci Maska.

Věnuje se filmové a televizní tvorbě. Filmy: Milenci a vrazi, Sněženky a machři po 25 letech, Padesátka, Prázdniny v Provence atd . Seriály: Ulice, Horákovi, Kriminálka Anděl,Ohnivé kuře.

V současné době jej můžete vidět v inscenaci Život s krajtou.

Pavel Fajt 26. 12. 1957, Brno

Pavel Fajt Brněnský hudebník Pavel Fajt patří do skupiny alternativních hudebních žánrů, jeho hudba se prakticky neustále pohybuje kdesi na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektrofonické hudby.

Vystupuje již z dob svých studií na VUT v Brně, kde působil nejprve krátce v hudebním uskupení Nucleus, poté též ve studentské skupině Ještě jsme se nedohodli. Následovalo příležitostné vystupování s folkovými hudebníky, z nichž nejznámější je písničkář Václav Koubek a nonkonformní folková a word music muzikantka Iva Bittová, se kterou vystupoval nejprve v duu, potom v triu nazvaném Kolektiv. Toto trio pak dalo vzniknout hudební formaci Dunaj, které patřilo k nejvýraznějším zjevům brněnské alternativní scény na konci 80. let 20. století až do počátku let 90.

S Ivou Bittovou vystupoval na mnoha koncertech v celé Evropě i v zámoří, byl také hudebním producentem několika jejích sólových desek. Od roku 1980 je také datována jeho spolupráce s brněnským Divadlem Husa na provázku, pro které vytvořil scénickou hudbu k několika představením. Je také autorem scénické hudby k několika pražským divadelním představením.

V současné době jej můžete vidět v inscenaci Život s krajtou.

Gabriela Mikulková, 8. 3. 1979, Třinec

Gabriela Mikulková Studovala herectví na konzervatoři v Brně, kde ve čtvrtém ročníku dostala nabídku na hostování v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde poté přijala nabídnuté angažmá. Za pracovně nejdůležitější setkání považuje zkoušení Krvavé svatby s režisérem Jurajem Deákem a spolupráci s režisérem Januszem Klimszou (NDM), pracovně osudové je pro ni setkání s Janem Mikuláškem.

Hostovala v Komorní scéně Aréna v Ostravě v roli Varvary (A. P. Čechov: Višňový sad), v pražském Divadle v Dlouhé (Lady Macduff, Čarodějnice - W. Shakespeare: Macbeth), v Meetfactory (You Happy Me Happy, 2012) a v brněnské Redutě ve Zlatých šedesátých, Anně Karenině a Korespondence V+W. Za roli Zdeničky v posledně jmenované inscenaci byla vybrána do širší nominace na Cenu Alfréda Radoka.

Nově ji můžete vidět od března v připravované hře Divadla Verze Lež.

Eva Kodešová, 12. 8. 1980, Rakovník

Eva Kodešová vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací dramatická výchova a v roce 1999 začala studovat Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Od roku 2002 souběžně studovala na JAMU herectví. Hostovala v brněnském Divadle v 7 a půl (Desirée v inscenaci Nebe, Tamara Alexejevna v inscenaci Roger Krowiak a případ zločinného paštikáře), v divadle DIVO4, v HaDivadle (Frida v inscenaci Frida, Frida Kahlo) a v divadle REPT (inscenace Identita I.: Islám).

Členkou Divadla pod Palmovkou byla od února 2007 do června 2011.

Spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se filmové a seriálové tvorbě. Filmy: Gangter Ka, Gangster Ka:Afričan, Ženy, co nenávidí muže. Seriály: Ohnivý kuře, Modrý kód, Případy 1. oddělení, Ulice, Četnické humoresky, Horákovi atd.

Nově ji můžete vidět od března v připravované hře Divadla Verze Lež.

© Všechna práva vyhrazena - Divadlo-verze.cz 2019