top of page

Hodinový manžel přichází do bytu staré důchodkyně Isabely, jejíž pračka vytopila nerudnou sousedku. Její garsonka ovšem  nepůsobí jako domov opuštěné důchodkyně, ale spíš jako klinika vyšinutých jedinců, z nichž jeden není schopen splnit poslední přání své manželky, další je rozzuřená feťačka, která má odpor k uprchlíkům z třetího světa a jedna vznešená důchodkyně, které se zjevuje uražený manžel, v myslivecké kamizolce, který se  domáhá svých práv. 

Během této bizarní návštěvy padne iluze jednoho šťastného manželství, vyjasní se jedno staré nedorozumění, několik dalších nastane a v  kuchyňských spotřebičích se ukážou i ti, kteří už tu dávno nejsou….

Komedie Rozptyl (pracovní název) je o tom, že každý má své potřeby a svá přání, a že někteří se jich domáhají i 40 let po své smrti.  Je to komedie o lidech, kteří mají starosti  a potřebovali by rozptýlit. 

 

Součástí divadelního projektu je i krátký film Barcarole, jehož projekce proběhne po krátké přestávce. Film měl premiéru na MFF v Karlových Varech.

 

Mladičká ošetřovatelka Zdena začíná svoji první noční směnu v domově seniorů a rovnou je vystavena nelehké zkoušce – musí se postarat o tělo zemřelého klienta. Mrtvý člověk se stává předmětem, který je třeba očistit, uklidit a uložit do krabice, ale také zbožím, o něž se trapně servou zaměstnanci konkurenčních pohřebních agentur. Jemný portrét mladistvého tápání a realistický příběh setkání se smrtí v sobě snoubí fyzicky intenzivní momenty s groteskním humorem a špetkou naděje, že takhle skutečný konec přeci jen vypadat nemůže. Životní optimismus do něj vnášejí paradoxně ti, kdo by měli být na konci cesty: mrtvý pan Malý a jeho vzpurný spolubydlící Novotný, který tu noc přišel o zuby.

  • Premiéra 22.4.2023

FILMOVÉ OBSAZENÍ

Denisa Barešová

Lenka Vlasáková

Jan Kačer

Rostislav Novák st.

David Prachař

Ladislav Hampl

Jan Dolanský

Matouš Ruml

Miluše Hradská

DIVADELNÍ OBSAZENÍ

 

Vlasta Peterková

 

Jan Dolanský

 

Lenka Vlasáková

 

Ladislav Hampl

 

Igor Chmela

AUTOR

 

Igor Chmela

REŽIE

 

Igor Chmela

PREMIÉRA

22.4.   | 19:30 | Divadlo v Celetné

REPRÍZY

14.5.   | 19:30 | Divadlo v Celetné

5.6.     | 19:30 | Divadlo v Celetné

bottom of page