Nápad založit si vlastní divadlo vznikl během zkoušení inscenace TŘI VERZE ŽIVOTA. Proto se jmenujeme VERZE. V čele stojí Jana Janěková ml., Linda Rybová, Igor Chmela, David Prachař a Thomas Zielinski.

 

Když se to celé v roce 2014 zrodilo, každý se ptal, proč zakládáme další divadelní spolek. Odpovídali jsme, že chceme hrát to, co bude bavit nejen diváky ale i nás. A to platí dodnes. Hrajeme takzvané konverzačky, kterým my říkáme intelektuální bulvár. Pobaví, ale také se nad nimi musíte zamyslet. Jsme otevření, srozumitelní a nezávislí. Máme za sebou stovky odehraných představení, tisíce kilometrů na zájezdech a neméně spokojených diváků. 

Ke spolupráci jsme ale postupně přizvali Petru Špalkovou, Kristýnu Frejovou, Davida Matáska, Matouše Rumla, Romana Zacha a řadu dalších kamarádů a kolegů. 

 

Pravidelně pomáháme nadaci Kolečko (patronkou a členkou správní rady je Linda Rybová), která se stará o děti po dopravních úrazech a prevenci. Spolupracujeme s magazínem Nový prostor a s podporou nadačního fondu Světluška jsme zpřístupnili jednu z našich inscenací nevidomým a zrakově hendikepovaným.

 

Tak přijďte a přesvědčte se!

THOMAS ZIELINSKI

REŽISÉR, ZAKLADATEL DIVADLA

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 12.10.30.p

Česko-německý divadelní režisér.  Pravidelně spolupracuje s různými divadly - Národní divadlo, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Činoherní studio v Ústí nad Labem a další. Je také pedagog

a vedoucí na studiích režie na Umělecké akademii v Ludwigsburgu. 

Narodil se v Berouně a v současné době žije a pracuje v Praze a Ludwigsburgu. 

JANA JANĚKOVÁ

HEREČKA, ZAKLADATELKA A JEDNATELKA DIVADLA

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.00.p

Hraje v inscenacích 3 VERZE ŽIVOTA, JMÉNO a ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ. 

Od roku 2015 vyučuje herectví na konzervatoři Jaroslava Ježka na muzikálovém oboru.

 

Během studií hostovala v Městském divadle Brno, v Divadle 7 a půl a v činohře Národního divadla v Praze. Zde byla od roku 2000 do 2018 ve stálém angažmá.

Hostovala také v Národním divadle v Brně, v divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace.

DAVID PRACHAŘ

HEREC, ZAKLADATEL DIVADLA

david.jpg

S Jakubem Prachařem a bicistou Pavlem Fajtem exceluje v představení, které sám režíroval, ŽIVOT S KRAJTOU. To je na našem repertoáru od února 2019. Hraje také v inscenacích TŘI VERZE ŽIVOTA a ÚČAS MUSÍ PRYČ. Od roku 2002 je členem činoherního souboru Národního divadla.

Má několik prestižních ocenění (Cena Františka Filipovského za dabing filmu Život je krásný, Thálie za mimořádný mužský herecký výkon roku 2006). Kromě hraní se věnuje výtvarnému umění, muzice a fotí. 

LINDA RYBOVÁ

HEREČKA, ZAKLADATELKA DIVADLA, KOSTÝMNÍ VÝTVARNICE

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.37.p

Vidět ji můžete v inscenacích 3 VERZE ŽIVOTA, ÚČA MUSÍ PRYČ, JMÉNO, ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ a PORUČÍK Z INISHMORU. Vedle toho je výtvarnicí kostýmů k většině našich inscenací a autorkou vizuálu divadla. 

Podílela se na tvorbě televizního pořadu Herbář, který také moderovala.

Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Účinkovala v Divadle Komedie a v Divadle Pod Palmovkou. 

IGOR CHMELA

HEREC, ZAKLADATEL DIVADLA, FOTOGRAF

Hraje v inscenacích 3 VERZE ŽIVOTA, ÚČA MUSÍ PRYČ, PORUČÍK Z INISHMORU, ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ a MESIÁŠ. Je autorem většiny videí, teaserů a některých fotografií našeho divadla.

 

V roce 1996 úspěšně absolvoval DAMU. Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá. Po třech letech odešel do Dejvického divadla odkud se přesunul na 12 let do divadla Na zábradlí. Rád fotí, věnuje se audiovizuální tvorbě, a muzice. 

PETRA ŠPALKOVÁ

HEREČKA

V současné době ji můžete vidět v titulní roli představení ÚČA MUSÍ PRYČ a LEŽ. Je držitelkou Českého lva za filmy Jako nikdy a Bába z ledu. 

Již v dětských letech začínala v brněnském divadle Husa na provázku a od vysokoškolských studií hraje ve spolku Kašpar. V letech 2005 až 2014 byla také členkou souboru Národního divadla.

JAN DOLANSKÝ

HEREC

Vidět ho můžete v představeních JMÉNO, PORUČÍK Z INISHMORU a LEŽ. Jinak se věnuje hlavně seriálům a dabingu. 

V době studií konzervatoře hostoval v Divadle Labyrint a v Divadle Komedie, kam byl po absolutoriu angažován. Hostoval i v Divadle na Vinohradech. V roce 2003 - 2014 byl členem Činohry Národního divadla, kde ztvárnil nesčetně výrazných rolí.

LADISLAV HAMPL

HEREC

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.28.p

Hraje v představeních SUDÍ a PORUČÍK Z INISHMORU. Pravidelně hraje ve filmech a seriálech (Ordinace v růžové zahradě, Okresní přebor, Expozitura, Ohnivý kuře ad.).

Je vášnivým fanouškem fotbalu (Slovan Liberec) i fotbalistou (Real Top Praha). 

Po absolvování DAMU v roce 2004, nastoupil do ročního angažmá v Divadle na Vinohradech. Následovalo divadlo Na zábradlí, kde působí dodnes jako host.

PETR LNĚNIČKA

HEREC

Účinkuje v inscenacích JMÉNO a LEŽ. Často dabuje (Hobit, Star Wars, Zootropolis atd. )

a účinkuje v rozhlasových hrách (je hlasem stanice Radiožurnál ČRo). Je držitelem ceny Františka Filipovského za roli da Vinciho ve filmu Démoni Leonarda da Vinciho.

V roce 2001 absolvoval na DAMU katedru činoherního herectví. Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde si odehrál velmi široké spektrum hereckých rolí a kde působí ve většině představení dodnes.

KRISTÝNA FREJOVÁ

HEREČKA

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.19.p

Kristýna ztvárňuje roli Kateřiny v inscenaci ÚČA MUSÍ PRYČ.

Pravidelně pořádá herecké workshopy a vede ročník činoherního herectví na VOŠ v Praze.

Prošla několika pražskými divadelními scénami např. Divadlo Bez zábradlí,Labyrint, Rokoko, nejvýraznějším angažmá bylo Švandovo divadlo. Tady je dodnes k vidění v několika inscenacích včetně Cry baby Cry, na níž se podílela jako spoluautorka.

DAVID MATÁSEK

HEREC

V divadle VERZE hraje Grega v inscenaci ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ. Od roku 2002 je členem Činohry ND.

Po absolvování Pražské konzervatoře v roce 1984 působil jako herec ve svobodném povolání. Hrál v různých souborech např. ve studiu Bouře Cassia v Othellovi a Ferdinanda v Bouři

v Náhradním divadle.
 

GABRIELA MIKULKOVÁ

HEREČKA

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.45.03.p

Vidět ji můžete v představení LEŽ. 

 

Studovala herectví na konzervatoři v Brně, kde ve čtvrtém ročníku dostala nabídku na hostování v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde poté přijala nabídnuté angažmá.

EVA KODEŠOVÁ

HEREČKA

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.09.p

V inscenaci LEŽ alternuje s Gabrielou Mikulkovou. Spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se filmové a seriálové tvorbě.


Vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací dramatická výchova a v roce 1999 začala studovat Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Od roku 2002 souběžně studovala na JAMU herectví.

ROMAN ZACH

HEREC

V současné učinkuje v představení JMÉNO v roli PierraKromě herectví skládá scénickou hudbu pro divadlo a film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland - lovecký deník a k divadelním inscenacím Národního divadla, Divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem.

Vystudoval DAMU katedru činoherního herectví. Po škole nastoupil do pražského Činoherního klubu, kde získal první angažmá. Následovalo Národní divadlo, Dejvické divadlo a také Činoherní studio v jeho rodném Ústí nad Labem, kde si zahrál např. roli Hamleta. Dále následovala éra v pražském Divadle Komedie. Hostoval v Divadle na Vinohradech.

ALEXANDR VASILIJEVIČ MINAJEV

HEREC

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 11.34.39.p

V divadle Verze hraje dvojroli v gangsterské komedii PORUČÍK Z INISHMORU. Ačkoli hraje dlouhodobě divadlo na českých scénách, veřejnost ho zná především ze seriálu Ulice.

V letech 2006 až 2014 spolupracoval s divadelním spolkem Kašpar jako režisér např. Běsi, Vertigo, židle.

Vystudoval divadelním akademii v Gitisu, 13 let byl v angažmá v divadle pro mládež. Během té doby hostoval na různých moskevských divadelních scénách.

MATOUŠ RUML

HEREC

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.55.p

V inscenaci ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ hraje právě "Vyvoleného". Objevil se ve vánoční pohádce Princezna a půl království, patři mezi favority poslední řady Star Dance a intenzivně se věnuje pantomimě. 

Začínal v Dětském divadelním studiu Švandova divadla. Absolvoval Pražskou státní konzervatoř. Během studia hostoval v několika divadlech (např. Divadlo ABC, Stavovské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové).

MARIANA PRACHAŘOVÁ

HEREČKA, ZPĚVAČKA

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.45.p

Influencerka a zpěvačka se objevuje ve vánoční inscenaci  Mesiáš. Věnuje se herectví a zpěvu.

Vystudovala gymnázium Jana Palacha, poté bakaláře na Karlově univerzitě obor Humanitní studia. Nyní studuje na VŠO Management cestovního ruchu.

BERENIKA SUCHÁNKOVÁ

HEREČKA, ZPĚVAČKA

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 11.46.16.p

V divadle Verze alternuje s Marianou Prachařovou v inscenaci Mesiáš. V patnácti letech nastoupila na Konzervatoř Jaroslava Ježka na obor muzikál. Postupně se dostávala do více muzikálových projektů. Například Evita, Vánoční koleda, Ať žijí duchové a Muž se železnou maskou. Po šesti letech studia začala natáčet seriály a pomalu se pouštět do vlastní pěvecké tvorby.

Narodila se do rodiny herce a tanečnice a tak od malička zpívala, chodila na hodiny herectví a tančila.


 

PAVEL FAJT

PERKUSISTA, HEREC

Brněnský hudebník Pavel Fajt patří do skupiny alternativních hudebních žánrů, jeho hudba se prakticky neustále pohybuje kdesi na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektrofonické hudby.

S Ivou Bittovou vystupoval na mnoha koncertech v celé Evropě i v zámoří, byl také hudebním producentem několika jejích sólových desek. Od roku 1980 je také datována jeho spolupráce s brněnským Divadlem Husa na provázku, pro které vytvořil scénickou hudbu k několika představením. Je také autorem scénické hudby k několika pražským divadelním představením.

V současné době jej můžete vidět v inscenaci Život s krajtou.

JAKUB PRACHAŘ

HEREC, MUZIKANT

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 11.42.37.p

Hraje v inscenaci ŽIVOT S KRAJTOU, točí celovečerní filmy, moderuje a věnuje se muzice.

 

Po maturitě na gymnáziu začal studovat katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU, kterou však z důvodu pracovní vytíženosti po druhém ročníku a dvou absolventských představení přerušil.

VLADIMÍR ČEPEK

DRAMATURG

Snímek obrazovky 2019-03-21 v 9.36.00.pn

Dramaturg činohry divadla J. K. Tyla v Plzni a dramaturg pražského Divadla na Vinohradech. Překládá a píše divadelní hry.

Narodil se v Olomouci a vyrostl v Ostravě. Po maturitě vystudoval práva na UP v Olomouci a činoherní dramaturgii na pražské DAMU. Již na studiích založil s kolegy z ročníku Thomasem Zielinskim, Filipem Nuckollsem a Jánem Šimkem nezávislé divadlo M.U.T., které hrálo především v Paláci Akropolis a Divadle Komedie.

60797660_401694707346131_780546353984962
GI_Logo_horizontal_black_sRGB.png
kudyznudy-RGB.jpg
Logo_Hvezdne_leto.jpg
Vrsovicke_divadlo_Mana_logotyp.png
VVD.png
Antotninovo-pekarstvi.jpg