Nápad založit si vlastní divadlo vznikl během zkoušení inscenace TŘI VERZE ŽIVOTA. Proto se jmenujeme VERZE. V čele stojí Jana Janěková ml., Linda Rybová, Igor Chmela, David Prachař a Thomas Zielinski.

 

 Hrajeme takzvané konverzačky, kterým my říkáme intelektuální bulvár. Pobaví, ale také se nad nimi musíte zamyslet. Jsme otevření, srozumitelní a nezávislí. Máme za sebou stovky odehraných představení, tisíce kilometrů na zájezdech a neméně spokojených diváků. 

Ke spolupráci jsme ale postupně přizvali Petru Špalkovou, Kristýnu Frejovou, Davida Matáska, Matouše Rumla, Romana Zacha a řadu dalších kamarádů a kolegů. 

 

Pravidelně pomáháme nadaci Kolečko (patronkou a členkou správní rady je Linda Rybová), která se stará o děti po dopravních úrazech a prevenci. 

THOMAS ZIELINSKI

(1972)

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 12.10.30.p

Česko-německý divadelní a rozhlasový režisér , pedagog a příležitostný filmový herec.

Vyrůstal nejdřív v Berouně, pak v Aténách či v Chicagu. Dospíval ale ve Frankfurtu n/Mohanem a do ČR se vrátil až jako student divadelní režie na DAMU. Již na studiích založil s kolegy z ročníku Vladimírem Čepkem, Filipem Nuckollsem a Jánem Šimkem, nezávislé divadlo M.U.T., které hrálo především v Paláci Akropolis a Divadle Komedie. V období 2004-2006 byl uměleckým šéfem divadla Rokoko.

Pravidelně spolupracuje s různými divadly - Národní divadlo Brno, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Činoherní studio v Ústí nad Labem a další. Působí jako pedagog režie na Umělecké akademii

v Ludwigsburgu. 

Je spoluzakladatel Divadla Verze.

JANA JANĚKOVÁ ml.

(1978)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.00.p

Česká divadelní a filmová herečka, pedagožka herectví, divadelní produkční.

Narodila se ve Zlíně v herecké rodině. Vyrůstala v Olomouci, Ostravě a v Brně kde v roce 2000 absolvovala JAMU.  Během studií hostovala v Městském divadle Brno, v Divadle 7 a půl

a v činohře Národního divadla v Praze. Zde byla od roku 2000 do 2018 ve stálém angažmá. Paralelně hostovala v Národním divadle v Brně, v divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace. Působí jako pedagog herectví na muzikálovém oddělení KJJ, příležitostně se věnuje filmové a televizní tvorbě a dabingu. Hostuje v divadle Kalich.

Hraje v inscenacích Šťastný Vyvolený, Tři Verze života, Jméno , Úča musí pryč a Vášnivost.

DAVID PRACHAŘ

(1959)

david.jpg

Český divadelní a filmový herec, dabér a příležitostný režisér. Narodil se v Praze v herecké rodině. V roce 1982 absolvoval DAMU, první angažmá dostal v divadle S. K. Neumana, hostoval divadle E.F. Buriana a Činoherním klubu. V roce 1994 přišel s režisérem Nebeským do nově se formujícího Divadla Komedie, byly to pro jeho umělecký vývoj významné roky. Roku 2002 se stal členem Národního divadla, kde působí do teď. Je spoluzakladatelem divadla Veze

a divadelního spolku Jedl. Je rovněž autorem vlastních projektů jako je např.  Představení Máj

s taneční skupinou 420 people nebo představení Život s Krajtou kde exceluje spolu se svým synem Jakubem Prachařem a bubeníkem Pavlem Fajtem.

Obdržel  několik cen  Alfréda Radoka, Thalie a cenu Františka Flipovského. Hostuje ve Studiu hrdinů, divadle Viola a v Divadle Palace. Kromě hraní se věnuje výtvarnému umění, muzice

a fotografii. 

 

V divadle Verze hraje v inscenacích Tři verze života, Úča musí pryč, Trenér a režíroval inscenaci Pravý západ.

LINDA RYBOVÁ

( 1976)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.37.p

Narodila se v Praze, nejprve studovala baletní konzervatoř ze které přestoupila na na hudebně dramatické oddělení. V roce 1998 po absolutoriu byla v angažmá v divadle pod Palmovkou odkud po dvou letech odešla do divadla Komedie. Od roku 2002 je na volné noze. Hostovala

v Národním divadle v divadle v Řeznické v současné době ji můžete vidět v Divadle Palace

a v Laterně magice.

Patří mezi naše přední filmové a seriálové herečky. Podílela se na vzniku televizního pořadu Herbář, který také moderovala. Je patronkou nadačního fondu Kolečko.

 

Rovněž je  spoluzakladatelkou Divadla Verze, u jehož inscenací působí nejen jako herečka, ale zároveň kostýmní výtvarnice a autorka vizuálů tiskovin.

V divadle Verze hraje  v inscenacích :Tři verze života,  Úča musí pryč, Jméno, Šťastný vyvolený

a  Vášnivost

IGOR CHMELA

(1971)

Český divadelní a filmový herec, muzikant a fotograf se narodil v Ostravě. Během studií na Damu hostoval v ND Praha kam o absolutoriu v roce 1996 nastoupil do angažmá. Po třech letech se přesunul do Dejvického divadla, posléze do divadla na Zábradlí kde byl až do roku 2012 ve stálém angažmá. Je spoluautor televizního pořadu Partička. Patří mezi přední filmové, seriálové a divadelní herce. Hostuje v divadle Kalich Je spoluzakladatelem divadla Verze, kde působí jako herec a autor upoutávek na představení. Je rovněž spoluzakladatelem bluesrockové kapely Dafne.

 

Věnuje se hraní na kytaru, tvorbě videoklipů a fotografii.

Hraje v inscenacích Tři verze života, Úča musí pryč, Poručík z Inishmoru, Šťastný vyvolený

a Pravý západ.

PETRA ŠPALKOVÁ

(1976)

Česká divadelní a filmová herečka, pedagožka herectví. Narodila se v Brně ,kde již v dětských letech začínala s herectvím v divadle Husa na provázku. Studovala Divadelní vědu a už během studií aktivně hrála v divadelním spolku Kašpar, jehož ředitelem a zakladatelem je její bratr Jakub Špalek. S ním příležitostně spolupracuje dodnes.

 

Její významné angažmá bylo v Divadle na Zabradlí v období režiséra Petra Lébla . V roce 2005 odešla do souboru činohy ND jejíž byla členkou až do r. 2014. Od té doby je "na volné noze".

 

Působila jako pedagožka herectví na Pražské státní konzervatoři a posléze na Damu. Je držitelkou ceny Thalie a dvou cen Český lev. Hostuje v Divadle v Rytířské, v souboru Masopust, v Divadle v Dlouhé a v Divadle Palace.

 

Je stálým hostem divadla Verze. Hraje v inscenacích Úča musí pryč a Lež.

JAN DOLANSKÝ

(1978)

Český filmový a divadelní herec a dabér. Narodil se v herecké rodině v Hradci Králové. Již během studií Pražské konzervatoře hostoval v divadle Labyrint a divadle Komedie, kam po absolutoriu v r. 1998 nastoupil do angažmá. Současně hostoval v Divadle na Vinohadech

a Národním divadle, jehož se stal v roce 2002 stálým členem.

 

Od r. 2014 je "na volné noze". Patří mezi přední divadelní a filmové herce své generace.

V současné době hraje v Divadle Palace, v produkci Pantheon a v Divadle Metro.

 

Je stálým hostem divadla Verze. Hraje v inscenacích Poručík z Inishmoru, Jméno a Lež.

LADISLAV HAMPL

(1981)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.28.p

Český filmový  divadelní herec, vášnivý fanoušek fotbalu. Narodil se v Liberci.

Po absolvování DAMU v roce 2004, nastoupil do ročního angažmá v Divadle na Vinohradech. Následovalo Divadlo Na zábradlí, kde působí dodnes jako host. Dále hostuje v divadle Kalich, v produkci Pantheon a v Divadle Palace. Věnuje seriálové a filmové tvorbě. Je vášnivým fanouškem (Slovan Liberec) a fotbalistou (Real Top Praha). 

Je stálým hostem divadla Verze. Hraje v inscenacích Poručík z Inishmoru a Sudí.

PETR LNĚNIČKA

(1979)

Český filmový, divadelní a rozhlasový herec a dabér. Narodil se v Litomyšli. V roce 2001 absolvoval  DAMU.

 

Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech a Národní divadle. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde hraje ve většině představení dodnes. Intenzivně se věnuje rozhlasové a dabingové činnosti. Je "hlasem" stanice Českého rozhlasu Radiožurnál. Obdržel dabingovou cenu Františka Filipovského .

 

V divadle Verze je stálým hostem. Hraje v inscenacích Jméno a Lež.

KRISTÝNA FREJOVÁ

(1971)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.19.p

Česká filmová a divadelní herečka a pedagožka herectví. Narodila se v Praze v herecké rodině. Po absoluturiu na Damu prošla několika pražskými divadelními scénami např. Divadlo bez zábradlí, Labyrint, Rokoko ad. Nejvýraznějším angažmá bylo Švandovo divadlo. Tady je dodnes

k vidění v několika inscenacích včetně Cry baby Cry, na níž se podílela jako spoluautorka.

 

Od roku 2015 je "na volné noze", hostuje v Divadle v Rytířské, divadle Kalich, spolku Bouře

a Divadle Ungelt.

 

Vedla ročník činoherního herectví na VOŠ v Praze. Pravidelně pořádá herecké workshop . Věnuje se seriálové a filmové tvorbě. V divadle Verze hraje v inscenaci Úča musí pryč.

DAVID MATÁSEK

(1963)

Narodil se v Praze v umělecké rodině. Po absolvování Pražské konzervatoře v roce 1984 působil jako herec ve svobodném povolání. Hrál ve studiu Bouře , v divadle v Řeznické v letech 1991-195 byl členem Národního divadla ze kterého odešel do divadla Komedie kde strávil sedm let, po té se opět vrátil do angažmá ND kde působí dodnes. Paralelně hostoval

v divadlech v Kladně, Ta fantasika, Viola, Palace a v Rytířské.

Věnuje se filmové a televizní tvorbě., dabuje a rozhlasové činnlosti.

 

Je stálým hostem divadla verze kde hraje v inscenacích Šťastný vyvolený a Vášnivost.

GABRIELA MIKULKOVÁ

(1978)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.45.03.p

Česká filmová a divadelní herečka. Narodila se v Třinci. Studovala Brněnskou konzervatoř.

 

Po absolutoriu nastoupila do Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, kde byla ve stálém angažmá až do roku 2014. Od té doby je na volné noze. Věnuje se filmové a televizní tvorbě. Hostuje v Národním divadle, v Divadle na Zábradlí.

 

V divadle Verze hraje v inscenaci Lež v alternaci s Evou Kodešovou.

EVA KODEŠOVÁ

(1980)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.09.p

Česká filmová a divadelní herečka. Narozena v Rakovníku.

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací dramatická výchova a v roce 1999 začala studovat Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro

1. stupeň ZŠ. Od roku 2002 souběžně studovala na JAMU herectví.

Hostovala v brněnském Divadle v 7 a půl v divadle DIVO4, v HaDivadle a v divadle REPT

 V Praze byla v angažmá v divadle pod Palmovkou od roku 2011 je na volné noze. 

Spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se filmové a seriálové tvorbě.

Hraje v  inscenaci LEŽ alternuje s Gabrielou Mikulkovou. 

ROMAN ZACH

(1973)

Český filmový a divadelní herec, moderátor, muzikant a tvůrce scénické a filmové hudby. Narodil se v Ústí nad  Labem.

Po absolutoriu DAMU nastoupil do angažmá do Národního divadla, odkud pom roce odešel do činoherního studia v Ústí nad Labem. Od roku 2003 je "na volné noze". Hostoval v Dejvickém divadle, v pražském Divadle Komedie a Divadle na Vinohradech. V současné době ho můžete vidět ve Studiu dva, v La fabrice nebo divadle X10.

 

Je autorem cestopisného televizního pořadu, který sám moderuje. Věnuje se filmové a televizní tvorbě.

 

V divadle Verze hraje v inscenaci Jméno, u něhož je autorem scénické hudby. Také  transponoval vánoční koledy pro inscenaci Mesiáš.

MATOUŠ RUML

(1985)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.55.p

Český divadelní a filmový herec. Narodil se v Praze.

Začínal v Dětském divadelním studiu Švandova divadla. Absolvoval Pražskou státní konzervatoř.

 

Během studia hostoval v Divadle ABC, Národním divadle, Klicperově divadle v Hradci Králové

a několik let byl v angažmá v Mladé Boleslavi. Je stálým členem divadelního spolku Kašpar.

 

Věnuje se seriálové a televizní tvorbě.

 

V divadle Verze hraje v představení Šťastný Vyvolený.

MARIANA PRACHAŘOVÁ

(1994)

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 19.44.45.p

Herečka, zpěvačka a influencerka. Narodila se v Praze v herecké rodině.

 

Vystudovala gymnázium Jana Palacha, poté bakalářský program na Karlově univerzitě, obor humanitní studia. Vystudovala VŠO Managementu cestovního ruchu.

 

Věnuje se herectví a zpěvu.

V divadle Verze zpívá ve vánoční komedii Mesiáš v alternaci s Berenikou Suchánkovou.

BERENIKA SUCHÁNKOVÁ

(1997)

Snímek obrazovky 2019-03-13 v 11.46.16.p

Česká muzikálová herečka a zpěvačka.

Narodila se v Praze v herecké rodině. Absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor muzikálové herectví. Hostuje ve studiu Dva.

 

Věnuje se seriálové tvorbě a vlastní pěvecké dráze. V divadle Verze zpívá v inscenaci Mesiáš

v alternaci s Marianou Prachařovou.

VLADIMÍR ČEPEK

(1976)

Snímek obrazovky 2019-03-21 v 9.36.00.pn

Narodil se v Olomouci a vyrostl v Ostravě. Po maturitě vystudoval práva na UP v Olomouci a činoherní dramaturgii na pražské DAMU. Již na studiích založil s kolegy z ročníku Thomasem Zielinskim, Filipem Nuckollsem a Jánem Šimkem nezávislé divadlo M.U.T., které hrálo především v Paláci Akropolis a Divadle Komedie.

Dramaturg činohry divadla J. K. Tyla v Plzni a dramaturg pražského Divadla na Vinohradech. Překládá a píše divadelní hry.

GI_Logo_horizontal_black_sRGB.png
Logo_Hvezdne_leto.jpg
divadlo_v_celetne1.png
VVD.png
Antotninovo-pekarstvi.jpg