ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ

Eric Assous

Když se na party potkají expartneři

a jeden z nich přivede i snoubence, nevěstí to nic dobrého. Tím spíš, že zdánlivě dokonalý "pan božský" dokáže přítomnou společnost pořádně šokovat.  Hořká komedie nejen o lásce...

TRENÉR

Thomas Brussig

"Můžete nenávidět fotbal, ale tohohle trenéra budete milovat!"

David Prachař a oneman show o kouči, který má svůj vrchol za sebou a potřebuje se z toho vymluvit.

V životě byl někdy nahoře, jindy zase dole, jak už to tak bývá. A proto není divu, že má jen jednu lásku

a životní jistotu - fotbal. 

Hra tematicky navazuje na monodrama o nelehkém údělu fotbalového rozhodčího - Sudí.

LEŽ

Florian Zeller

Jak byste se zachovali, kdybyste přistihli svého ženatého kamaráda při nevěře? Ženská solidarita je silná zbraň, ale co když si váš partner myslí, že říkat byste jí to neměla a má poměrně pádné důvody...

Kde vlastně končí ohleduplnost k citům toho druhého a začíná lež? Lze s absolutní pravdou ve vztazích obchodovat. 

JMÉNO

Matthieu Delaporte,

Alexandre de la Patellière

Vtipná, krutá, dojemná i chytrá komedie o mužích, ženách a jejich vztazích. Úspěšný čtyřicátník Vincent očekává narození prvního potomka. Zrovna se dostavil na opulentní večeři, kterou ve svém bytě pořádají jeho mladší sestra se švagrem. K ukrácení chvíle poslouží smršť otázek v podobě otázek na pohlaví a jméno dítěte. A nevinné setkání dostává rázem jiný rozměr. 

TŘI VERZE ŽIVOTA

Yasmina Reza

Každý z nás si někdy za život položil otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Ale jak by asi tenhle večer vypadal, kdyby si hostitelé nepopletli datum a hosty čekali už dnes. Jenže to se nestalo, takže večeři, jíž chtěl hostitel ohromit svého šéfa dostane zcela jiný kurz.

ÚČA MUSÍ PRYČ

Lutz Hübner

Rodiče dětí 5.B vyzvali třídní učitelku, aby se vzdala třídnictví. Výuce podle nich chybí koncept a žáci mají z učitelky strach. Učitelka ale nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit – a velmi vyostřená třídní schůzka začíná. 

SUDÍ

Thomas Brussig

O radostech i strastech nejnenávidějnějšího muže na fotbalovém hřišti. S nadsázkou a humorem. Autenticitou a láskou k nejpopulárnějšímu sportu na světě. O tom všem je one-man show Ladislava Hampla Sudí. 

MESIÁŠ

Patrick Barlow

Co začíná jako groteskně anarchistická jízda po Svaté zemi, se časem zázračně změní v poetickou hru o přátelství a solidaritě. Herci David a Igor (David Prachař a Igor Chmela) se pokusí o nemožné… celý příběh Vánoc zahrají ve dvou! 

ŽIVOT S KRAJTOU

David Prachař

Co všechno je schopen člověk udělat, aby se necítil sám, zinscenoval David Prachař v oneman show, jíž je autorem, režisérem i hercem. Spolu se synem Jakubem a perkusistou Pavlem Fajtem baví popisem situací, které mohou nevyhnutelně potkat každého, kdo si do velkoměstské garsoniéry pořídí krajtu. 

PRAVÝ ZÁPAD

Sam Shepard

Komedie o nenaplněnosti lidských životů a o mužích, kteří občas potřebují odjet do pouště.

Je lepší být svobodný, sám a žít na poušti, nebo mít dům, ženu, děti, práci a nakupovat v supermarketu?